Blog

Cam Bölmeler ve Uygulamaları

Bir malzeme olarak cam, şık tasarımı, kolay montajı ve hatta daha kolay bakımıyla birçok iç tasarımcının beğenisini kazanıyor. Çağdaş tasarımlarda, camın bu nitelikleri, tasarımcıların geleneksel bölme duvarları kullanmanın aksine benzersiz şekillerde keşfedip zenginleştirirken, minimalist mekanlar yaratmalarını kolaylaştırır.

Mekanlar arasında cam bölmeler kullanmak, alanları kullanımlarına göre ustaca tanımlamamıza yardımcı olur. Daha geniş bir alan yanılsaması yaratarak evin veya iş yerimizin etrafında engelsiz bir görüş sunabilir. Bir cam bölme duvarın alanını nasıl etkilediği, uygulama alanına, kurulum tipine, kullanılan cam tipine, dokusuna ve şeffaflığına bağlıdır.

Modaya uygun

Günümüzde birçok apartman tasarımında birleşik oturma ve yemek alanları ortak bir özelliktir. İkisi arasındaki desenli bölme, görüş çizgimizden ödün vermeden bu ayrımı vurgular. Bir bölme için iki malzemeyi birleştirirken, genellikle şeffaf veya renkli bir cam soyut bir desende daha iyi görünürken, dokulu veya dekoratif bir cam daha büyük panellerde görüntülendiğinde öne çıkar.

Cam türü

Engelsiz bir görüş için şeffaf cam tavsiye edilirken, buzlu veya dokulu cam, istendiği yerde mahremiyet sağlamak için mükemmeldir. Kumaş lamine, Seramik fritli veya Renkli cam gibi dekoratif camlar, evleriniz için çarpıcı bir vurgu duvarı oluşturmak için mükemmeldir!

Ahşap veya diğer opak bölmelerdeki cam kısımlar, şeffaflık ve doku ile hafiflik katar ve monotonluğu kırar. Cam son derece özelleştirilebilir olduğundan, herhangi bir şekle uyacak şekilde tasarlanabilir.

Ev bölgelerinden rahat çalışma ortamı yaratın

Evden çalışmak normal haline geldi. Odaklanmış çalışma için gereken mahremiyeti sunarken, parlak ve davetkar doğru atmosferi yaratmak önemlidir. Ofisler için, Akustik camlı tam boy çerçeveli bölmeler, gürültü iletimini büyük ölçüde azaltabilir. Buzlu veya kazınmış cam, mahremiyet sağlarken aydınlatılmış bir ofis alanının korunmasına yardımcı olur.

Çok fazla güç sunan lamine cam, iç mekanlarda merdiven basamakları veya korkuluk olarak da kullanılabilir.

Daha az alan, daha fazla fayda

Banyolardaki bölme duvarları, bir miktar mahremiyet korunurken ışığın geçmesini sağlamak için genellikle kazınmış veya buzludur. Banyolarda ve bitişik alanlarda genellikle bakım kolaylığı için kendi kendini temizleyen cam tercih edilir ve genellikle çerçevesizdir, D-cam kıskaçlarla yerine sabitlenir.

Şık tasarımı nedeniyle, doğru şekilde konumlandırılmış bir cam bölme, yük taşımayan herhangi bir duvarın yerini alabilir ve böylece kullanılabilir alanı artırır. Banyo duvarları için de, lake cam canlı renkler katar ve neme dayanıklı ve dolayısıyla dayanıklıdır.

İlgili Mesajlar