Blog

Alüminyum Cam Kapı Yaptırmanız İçin 5 Neden ?

ALÜMİNYUM CAM KAPILAR ENERJİ TASARRUFLUDUR

Cam ve alüminyum kapılar, enerji tasarrufunda maliyetlerini hızla geri kazanabilir. Bunun nedeni içlerinde bir yalıtım tabakası olmasıdır. Bu benzersiz özellik , soğuk havayı dışarıda tutmak söz konusu olduğunda onları ahşap ve PVC’den daha etkili kılar.

Ayrıca alüminyum cam kapılar kapatıldığında daha iyi bir sızdırmazlık sağlar. Kapalı bir alüminyum kapı, ısı sızıntılarına karşı büyük bir bariyer olabilir. Bunun nedeni, yapılarının kapı ve çerçeve arasında sıkı temas sağlayabilmesidir.

Alüminyum ayrıca binanızın enerji verimliliğini artırabilecek kapıya ekstralar eklemenize de olanak tanır. Örneğin otomatik kapı kapama sistemi eklemek binanızın ısı kaybını azaltacaktır. Kış aylarında bunu yapmak soğuk havayı dışarıda tutmaya yardımcı olacaktır. Öte yandan yaz aylarında serin havanın içeride kalmasına yardımcı olacaktır. Aynı şekilde, kapının pürüzsüz yüzeyi, soyulmayacak hava koşullarına dayanıklı şeritler eklemek için idealdir .

BAKIMI İÇİN UCUZ MALZEMELERDEN YAPILMIŞLARDIR.

Alüminyum kapılar 45 yıla kadar dayanabilir. Soğuk şehirlerde malzemelerin karşılaştığı zorluklara karşı da dayanıklıdırlar. Örneğin:

  • Aylarca su, tuz ve çamurla temas ettikten sonra yıpranmaz ve çürümezler.
  • Yıllarca ısınıp soğuduklarında eğilip çatlama yapmazlar.
  • Yaya trafiğinin neden olduğu talaşlara, oyuklara ve diğer hasarlara karşı dayanıklıdırlar.

Bu özellikler alüminyum cam kapıları ucuz ve bakımı kolay hale getirir. Bu nedenle, bu tür kapıların yeni görünmesini sağlamak, bina bakım ve temizlik planınızda herhangi bir değişiklik gerektirmez. Ahşap kapıların aksine bu kapılar birkaç yılda bir tekrar cila uygulamanızı gerektirmez. Ve PVC kapılardan farklı olarak güçlü temizlik ürünleri ile reaksiyona girmezler. Elinizde bulunan temizlik ürünleri ile alüminyum ve camı yıllarca temizleyebilirsiniz.

ÇEKİCİ TASARIMLARI MÜMKÜN KILARLAR

Nötr renkleri ile alüminyum cam kapılar minimalist tarzın simgesidir. İlk olarak, geniş cam panelleri (alüminyumun gücü ile mümkün olmuştur) alanınızı açabilir. İkincisi, herhangi bir modern mimari tarzla iyi bir şekilde bütünleşirler. Ve son olarak, herhangi bir binaya yeni bir zarif şeffaflık düzeyi getiriyorlar. Cam, dış dünyayı içeri getirir ve erken kış gün batımları sırasında binanızın iç mekanına açılan bir penceredir. Sonuç olarak, binanız Toronto’nun modern metropolünde kendinizi evinizde hissedecek.

ALÜMİNYUM CAM KAPILAR BİNANIZI DAHA GÜVENLİ HALE GETİRİR

Alüminyum cam kapılar ayrıca binalara önemli bir güvenlik profili sağlar. Bu malzemelerin pürüzsüz yüzeyleri küf ve bakterilere karşı dayanıklıdır. Bu, herhangi bir standart temizlik ürünü kullanarak bunları dezenfekte edebileceğiniz anlamına gelir . Kapılar yüzeylerinde birçok mikrop barındırabilir. Sonuç olarak, kapı çerçevelerinizi kolayca temizleyebilmeniz, binanızın ziyaretçilerinin sağlığını ve esenliğini büyük ölçüde iyileştirecektir. Ayrıca alüminyum kapılar yanıcı değildir. Bu da, acil durumlarda mülkünüzü boşaltmanın daha az risk içermesini sağlar.

DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR TOPLUMA KATKIDA BULUNURLAR

Alüminyum geri dönüştürülebilir ve dünyadaki en çok geri dönüştürülen metallerden biridir. Aslında, alüminyumun geri dönüştürülmesi , ilk kez üretilmesinden yüzde 95 daha az enerji tüketir . Buna ek olarak, hammaddelerinin büyük bir çoğunluğu ormanlık olmayan bölgelerden gelmektedir.Binalarınızda bu malzemeden daha fazla kullanmayı seçerek, polimerlerin çöplüklerden uzak tutulmasına katkıda bulunursunuz. Son olarak, kereste kullanımını azaltarak ormansızlaşmayı azaltmada rol oynayabilirsiniz.

İlgili Mesajlar