Blog

-Evinize Uygun Cam Kapı Nasıl Seçilir?

-Evinize Uygun Cam Kapı Nasıl Seçilir?

Cam kapı, genellikle ofislerde, alışveriş merkezlerinde, otellerde, kafelerde tercih edilse de günümüzde evlerde de artık rahatlıkla tercih edilmektedir. Ahşap kapılara oranla daha şık durması ve ortama ferahlık vermesi ile tercih noktası olmaktadır. Evinize uygun cam kapı nasıl seçilir diye merak ettiğinizde bu alanda yılları tecrübe ve birikimi ile tavsiyeler sunmaktayız.

Cam Kapıda Seçenek Var mı?

Cam kapılar da tıpkı diğer kapılar gibi farklı modellerde olabilmektedir. Farklı mekânlar ve farklı istekler için cam kapı seçimi yapabilirsiniz. Evlerdeki her alan için özel kapı seçenekleriniz bulunmaktadır. Cam kapılarda model seçimi yaparken kapının monte edileceği alanın genişliği çok önemlidir. Bu durumda seçimlerinizi yaparken göz önünde bulundurmanız gereke ilk özellik alan genişliğidir.
Sürgülü Cam Kapılar
Sürgülü cam kapı, ortama çok şık bir görünüm kazandıran bu tür cam kapılarda işlevsel olmaları da tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Sürgüler yardımı ile öne, arkaya doğru kapıyı açmanıza gerek kalmaz, sürgü sistemi burada size kolaylık sağlamaktadır. Böylelikle yerleştirildiği alanı asla daraltmaz, aynı zamanda çok şık ve zarif bir görünüm sağlamaktadır.
Sağladığı bir başka fayda ise güneş ışınlarını doğrudan alacağından ortama ferahlık vermesidir. Bu tür cam kapıları mutfaklarda, balkonlarda, kış bahçesi gibi özel alanlar oluşturmak istediğinizde kullanabilirsiniz.
Boyalı, düz renkli, ya da etnik desenli cam kapıları evinizde kullanmak isterseniz ilk ev ve ofislerinizde cam sürgü kapıları tercih edebilirsiniz.

İlgili Mesajlar