Blog

Neden Cam Korkuluk ?

Cam korkuluk sistemleri hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz evlerin daha fonksiyonel kullanımı için tasarlanmaktadır. Aslında evimizin bir parçası olan balkonlarımızın sadece yaz aylarında kullanılıyor olması biraz üzücü. Cam korkuluk sistemimiz sayesinde binamızın dış görünümü daha güzel hale gelmekte. Estetiğin ön planda olduğu kafeler, çatı barlar, oteller vb. Çeşitli yerlerde uygulanabilir.

Cam Korkuluğun Avantajları?

Cam korkuluk kış aylarında apartmanlarda genel ısınma giderlerine ortalama %25 katkı sağlıyor. Tüm bu katkıların yanı sıra görsel güzelliği, kullanım kolaylığı ve pratik temizleme özelliği, hırsızlık ve çocuk düşmelerine karşı güvenlik özelliği ile tüketicilerin ilgisini çekmektedir.

İyi Bir Cam Korkuluk Nasıl Olmalıdır?

Cam korkuluk sistemleri ülkemizde yaklaşık 20 yıllık bir geçmişe sahip olmakla birlikte son 10-15 yılda hızlı bir gelişim göstermiştir. Bu hızlı gelişimin nedeni, evinize estetik bir görünüm katması ve panoramik bir manzara sunmasıdır. Cam korkuluklar artık günümüzde bir evde yapılması gereken ilk şeylerden biri. Camın çevresinde çapak dediğimiz kırık cam olmamalıdır. Balkon sisteminde 10 mm cam kullanılması avantaj değil dezavantaj yaratır. Aynı şekilde 6 mm ve daha ince camlar kullanılmamalıdır. Camlar üzerindeki temperleme işlemi kaliteli makinelerde yapılmalıdır.

İlgili Mesajlar