Blog

Alüminyum Cam Kapıların Avantajları ve Dezavantajları

cam-kapi-uygulamalari

Alüminyum Cam Kapıların Avantajları ve Dezavantajları

Son yıllarda evlerde sürgülü cam kapı, alüminyum cam kapı, alüminyum zemin, sağladığı birçok yarar nedeniyle tercih edilebilmektedir. Kullanılan malzemenin hafif olması ve günümüzde birçok renk çeşitliliği sunması ile de tercih edilebilen alüminyum cam kapılar, çift açılıma, çocuk kilidi takımı ya da sineklik ilavesi gibi olanaklar da sağladığı için tercih edilmektedir.

Alüminyum Cam Kapının Avantajları

Alüminyum cam kapıların kullanılmasının sağladığı birtakım avantajlar mevcuttur. Bu avantajlar;
-Alüminyum cam kapıların varlığı, uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır.
-Alüminyum yapısı gereği yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliğinde bozulma meydana gelmeyecektir.
-Alüminyum cam kapıların bakımının çok kolay olmasının yanında, gözeneksiz yapısı ile de bakteri oluşumuna olanak vermemektedir.
-Çevreci yapısı ve yangına dayanıklı yapısı da alüminyum cam kapıların avantajları arasındadır.
-Alüminyum cam kapılar mükemmel bir ısı yalıtımı yapmaktadır.
-Tüm bu avantajların yanı sıra markası belli olmayan malzemelerin kullanılması ve küçük işletmelerin yaptığı alüminyum işlemler dezavantajlı durumların yaşanmasına da sebebiyet -verebilmektedir.

Alüminyum Cam Kapının Dezavantajları

Alüminyum cam kapı ve zemin bazı profesyonel olmayan çalışmalar sonucu dezavantajlı durumlar sağlamaktadır. Malzemelerin yetersiz kullanımı pencerelerde dönmeler, zararlı UV ışınlarına -uzun süre maruz kalan alanlarda renklerin atması, açılıp kapanma esnasında zorlanma yaşanması gibi dezavantajlar da meydana gelebilmektedir.
-Ayrıca malzemenin kötü olması ve işçiliğin kötü yapılması, küçük işletmelerde denetim mekanizmasının iyi işlememesi de birçok olumsuz sonuç doğurabilmektedir.

İlgili Mesajlar