Blog

Cam Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cam Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cam kapılar şıklığı ile bulundukları mekânı güzel gösteren kapı çeşitlerinden bir tanesidir. Cam kapı alımı yapılırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlara uyulduğu müddetçe bu kapı modellerini uzun süreler dayanıklılığı bozulmadan kullanma olanağı elde edersiniz. Cam kapı alırken nelere dikkat edilmeli? Sorusunun cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.
Cam kapı tercihlerinde ilk bakmanız gereken nokta kullanılacak olan camın kalitesidir. Cam kapı uygulamaları esnasında kullanılacak cam modellerin uygun temperlenmesi ve tercihen üçlü ve temperli cam türlerinden oluşması gerekmektedir. Özellikle temperli cam modellerinde üretimde kullanılan özel teknikler sayesinde ürünlerin mukavemeti artmakta ve parçalanmayı engellemektedir.

Cam kapı tercihlerinde mekânın genişliğine göre uygun olarak seçilebilecek türler bulunmaktadır. Menteşeli, sürgülü, alüminyum cam kapı modelleri ve sarkaç kapı seçenekleri ile ofis ve ev tipi kullanımına uygun modelleri seçebilirsiniz.
Cam kapı alırken kullanılan camın kalınlığına dikkat etmelisiniz. Cam kapılar için en ideal oran en az 8 cm kalınlığında olmasıdır.
Bunlar haricinde cam kapı tercihi yaparken bağlantı parçalarının da kaliteli kullanılması önem arz etmektedir. Kulp, kilit menteşeler, kapatıcıların kaliteli malzemeden üretilmiş olanları tercih edilmelidir. Bütün bu parçalar cam kapınızın mükemmel görünmesine neden olacak ve dayanıklılığını arttıracak etmenlerdir.
Cam kapı alırken kullanıcıların en büyük çekincesi camın kırılarak kullananlara zarar vermesi ihtimalidir. Temperli cam kapı modellerinde camın kırılması çok zor bir ihtimal olarak görünse de kırılsa bile sivri olmayan yuvarlak parçalar canlılara zarar vermemektedir.

İlgili Mesajlar