Blog

Spider Cam Cephe Sistemleri

spider-cam-cephe-sistemleri

Spider cam cephe; alt taşıyıcı sistemlerinin alüminyum çerçeveli sistemlerden tamamen farklı olarak cam veya paslanmaz elemanlardan oluşan sistemlere verilen isimdir. Spider cepheler ile yapıların estetik görünmesine katkı sağlamaktadır. Ayrıca güneş ışınlarının daha fazla faydalanmak ve iç mekânlarında açığa çıkarılmasına da yardımcı olmaktadır. Spider cam cephe sistemleri ile sizler de bu ayrıcalıklarda faydalanabilirsiniz.

Spider Cam Cephe Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Spider cephe sistemlerinin akıllara gelen ilk özelliği paslanmaz bir yapıya sahip olmalarıdır. Buna göre Spider cephe; noktasal tutucular ile camların farklı yerlerinden sabitlenmesi sağlanarak farklı mimari tasarımlarda da kullanılmaktadır. Ayrıca, temperli lamine ve ısı camların taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik bir şekilde bağlanması da ele alınmalıdır. Bu camlar dayanıklılıkları en üst düzeyde olan camlar ve taşıyıcı sistem elemanları ile birlikte ele alınmalıdır. Burada kullanılan taşıyıcı malzeme özellikleri de camların modellerine ve kalınlıklarına göre farklılık göstermektedir. Spider cam cephe sistemleri ile statik hesaplamalar sonucunda camların boyutuna göre belirlenen farklı kalınlıkta rodajlı, temperli ve lamine camların kullanımı vardır. Burada kullanılan cephe sistemlerinde sadece temperli camlar kullanılmaktadır. Ayrıca camların arasında kalan boşluklara da toz tutmama özelliği olan silikonlar kullanılmaktadır.

Spider Cam Cephe Sistemleri Nelerdir?

Spider cam cephe sistemleri diğer cephe sistemlerinden daha farklı bir şekilde ele alınmaktadır. Burada taşıyıcı alüminyum kullanmak yerine farklı bir yapı malzemesi kullanarak üretimi sağlanmaktadır. Bu camlar hakkında detaylı bilgi almak için firmamızın iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.